Що таке коефіцієнт кроку в КТ?
Спіральне КТ-сканування описується шляхом визначення коефіцієнта кроку, який є відношення відстані, пройденої столом (пацієнтом) за один оберт рентгенівської трубки, поділеного на номінальну ширину рентгенівського променя. Спіральне сканування, виконане з використанням коефіцієнта кроку 1, найбільше відповідає безперервному осьовому скануванню.
Коефіцієнт нахилу та коефіцієнт кроку можна використовувати як взаємозамінні, але це не одне й те саме. Нахил зазвичай виражається як співвідношення в дюймах на фут, тоді як крок виражається як частка, яка обчислюється шляхом ділення висоти на проліт даху.
Для описаного нами багатоспірального комп’ютерного томографа виробник визначає «крок» як відношення руху столу на обертання на 360° до товщини окремої секції (P). Ми вирішили використовувати визначення кроку [9] як приріст таблиці на поворот на 360°, поділений на загальну ширину променя (P′).
Крок — це термін, який використовується в спіральній КТ (комп’ютерній томографії). Це відноситься до відстань столу, пройдену за один поворот на 360 ґантрі, поділена на колімацію променя. Іншими словами, це відношення руху столу до ширини рентгенівського променя за один оберт.
Крок = Відстань, яку таблиця переміщає за один оберт / Товщина зрізу або колімація променя. Коли відстань, яку проходить стіл під час одного оберту рентгенівської трубки, дорівнює товщині зрізу або колімації променя, співвідношення кроку становить 1:1. Крок 1 забезпечує найкращу якість зображення.
Традиційний метод вимірювання ухилу даху полягає в тому відобразити його як співвідношення X:12. Це робиться шляхом вимірювання кількості дюймів, на які дах піднімається вертикально, на кожні 12 дюймів, які вона простягається горизонтально.