Які ліки від мігрені роблять вашу кров зеленою?

Коли лікарі взяли у чоловіка кров перед операцією, щоб зняти тиск з його ніг, вони помітили, що його кров зелена. Зразок крові негайно відправили до лабораторії. У цьому випадку сульфгемоглобінемія, ймовірно, була спричинена прийомом пацієнтом вищих, ніж призначені, дози суматриптан.

Сульфгемоглобінемія спричинена надмірним впливом сірковмісних сполук, таких як ліки, що містять сульфаніламіди (наприклад, суматриптан або фуросемід), нітратних добрив або надмірне споживання азотовмісних овочів, таких як шпинат (зазвичай лише у немовлят).

Рідкісний стан, відомий як сульфгемоглобінемія, змінює рівень сірки в крові, спричиняючи її зелений колір. Сульфгемоглобінемія — це стан, при якому гемоглобін окислюється атомами сірки, і в крові з’являється непомірна кількість сірки.

Коли кисень відходить, ваша кров повільно темніє. Згодом воно виглядає брудно-червоним, каже доктор Ліхтін. Цю темну та збіднену кров ви бачите в блакитних венах під шкірою.

У небагатьох тварин у крові є сульфгемоглобін. Сірка перешкоджає утворенню зв'язку між залізом і киснем, що викликає зелену кров. Сульфгемоглобінемія – це рідкісний стан, коли організм людини починає виробляти зелену кров. Крім того, коники і рід ящірок, тобто Prasinohaema мають зелену кров.

Дослідження показує, що зелена кров, ймовірно, з’явилася незалежно в різних ящірок, що свідчить про те, що зелена кров має адаптивну цінність. Це показали попередні дослідження на інших тваринах жовчний пігмент може діяти як антиоксидант, поглинаючи вільні радикали, а також запобігаючи захворюванням під час екстракорпорального запліднення.