Що таке парадокс падіння дерева?

«Якщо дерево падає в лісі, і поруч нікого не чути, чи видає воно звук?» є філософський уявний експеримент, який піднімає питання щодо спостереження та сприйняття.

Якщо дерево падає в лісі, і навколо немає нікого, хто б це почув, чи видає воно звук? Старе питання про те, чи видає звук дерево, що падає, коли його нікого не чує, використовує напругу між сприйняттям і реальністю.

Як будь-який глибокий релігійний символ, цю деревну метафору можна зрозуміти кількома способами. Цей уривок часто тлумачили як посилання на знищення націй або їхніх зарозумілих правителів.

З наукової точки зору відповідь була б так. Те, що в лісі немає нікого, хто міг би почути звук, не означає, що звуку не було. Якщо один раз поставити магнітофон у лісі, а потім відтворити запис після того, як дерево впало, тоді ми знаємо, що виник звук.

Якщо звук існує лише тоді, коли його хтось може сприйняти, тоді звуку не було. Однак, якщо ми визначимо звук з точки зору фізики; тобто збурення атомів у матерії, що передається від її джерела назовні (іншими словами, хвиля), тоді був звук, навіть якщо поруч нікого не було, щоб його почути.

Коли дерево падає, рух збурює повітря та посилає повітряні хвилі. Це фізичне явище, яке можна виміряти іншими інструментами, крім наших вух, існує незалежно від того, як людина його сприймає (бачить чи чує).