Які основні принципи душпастирства та консультування?
Основні типи душпастирської опіки та консультування наголошують на цілісному піклуванні, яке включає культивування цілісності в семи вимірах життя, включаючи фізичний, розумовий, стосунки, гру, роботу, суспільство/природу та духовно/етичний (с. 30).
Душпастирські принципи визначити шість «поширених зол»: упередження, мовчання, невігластво, страх, лицемірство та влада. Ці «зла» заважають нашому особистому зростанню як християн, завдають шкоди іншим людям і створюють бар’єри, які заважають нашим церквам перерости в християнські спільноти, прийнятні та приналежні.
Активна участь пасторів у пастирській опіці в церкві є важливою, оскільки це підтримує їх зв’язок із тілом Христовим і допомагає їхній церкві зростати у вірі. Душпастирство має торкатися трьох сфер життя: фізичний, емоційний і духовний. Усе це взаємопов’язано і дуже складно.
Душпастирство та консультування надавати цілісну підтримку та керівництво особам у релігійних громадах. Важливість пастирської опіки полягає в її здатності задовольняти духовні, емоційні та практичні потреби парафіян, сприяючи почуттю приналежності, підтримки та росту всередині релігійної спільноти.
Одним з найважливіших принципів консультування є повага до автономії клієнта. Консультант повинен завжди поважати те, що у клієнта є вибір, і він не повинен намагатися неправомірно впливати на те, що робить клієнт.