Що таке правовий патерналізм?

Принцип правового патерналізму виправдовує державний примус. щоб захистити людей від заподіяної собі шкоди або в крайньому випадку. версії, щоб направляти їх, хочуть вони цього чи ні, до свого. власне добро.

Одним із прикладів правового патерналізму є закони про ремені безпеки. Уряди вимагають від громадян пристібатися ременями безпеки під час водіння, оскільки вважають, що це в інтересах безпеки людини. Іншим прикладом є закони про обов’язкову вакцинацію. Уряди вимагають від громадян робити щеплення, щоб запобігти поширенню хвороб.

Дворкін перераховує кілька патерналістських законів:

  • Потрібні мотоциклетні шоломи.
  • Купатися без чергування рятувальників заборонено.
  • Закони проти самогубств.
  • Обмеження жінок і дітей на певних роботах.
  • Закони проти гомосексуалізму та іншої сексуальної поведінки між дорослими за згодою.

Більшість людей погодиться з цим патерналізм виправданий, коли мова йде про людину, свобода вибору якої серйозно порушена або обмежена, будь то через примус, обмежені когнітивні здібності людини, незнання фактів, наслідки такої хвороби, як хвороба Альцгеймера, або вплив наркотиків.

Розглянемо, наприклад, законодавство, яке забороняє працівникам працювати більше ніж, скажімо, сорок годин на тиждень. Іноді стверджують, що таке законодавство є патерналістським, оскільки якщо працівники бажають такого обмеження свого робочого часу, вони можуть домовитися між собою про його добровільне застосування.

Використання закону для обмеження або вимагання від людей дій для їх власного блага відомий як правовий патерналізм.