Що таке праймінг в імунній системі?
Імунна підготовка є явище, схоже на пам'ять, яке спостерігалося у безхребетних тварин. Здатність організму генерувати кращу та швидшу вторинну імунну відповідь на хворобу, яка завдає шкоди та якій він, ймовірно, знову піддасться, є еволюційно сприятливою.
Імунні відповіді на антигени можна класифікувати як первинні або вторинні відповіді. Первинна імунна відповідь на антиген виникає при першій зустрічі. Для вирішення цієї відповіді може знадобитися до 14 днів і це призводить до генерації клітин пам’яті з високою специфічністю для індукційного антигену.
На відміну від вродженого імунного праймінгу, індукція тренованого імунітету містить компонент імунної пам'яті. У моделях натренованого імунітету початкова транскрипція генів, індукована первинним стимулом, припиняється перед вторинною стимуляцією, і тому вважається, що клітини повернулися до гомеостазу.
Поняття праймінг широко використовується в клітинній біології та набуло значення функціональне посилення даної клітини цитокінами.
Перше опромінення називається сенсибілізуючою або початковою дозою; це викликає праймування відповідних B- або T-клітин. Подальший контакт з тим самим антигеном, що називається шоковою дозою, призводить до проявів гіперчутливості.
Підготовка імунітету дає деяким комахам здатність протистояти потенційно смертельним інфекціям, якщо вони попередньо зазнали впливу сублетального інокулята або стресової події. Він опосередкований посиленням елементів клітинної та гуморальної імунної відповіді, але виявляється не у всіх видів комах.