Що таке прямий промінь UT?
Як і всі інші методи ультразвукової дефектоскопії, контроль прямим променем використовує основний принцип, згідно з яким звукова енергія, що проходить через середовище, буде продовжувати поширюватися, доки вона або не розсіюється, або не відбивається від кордону з іншим матеріалом, як-от повітря, що оточує дальню стіну або щілину, утворену тріщиною…
Ультразвукові установки з кутовим променем використовується для неруйнівного контролю (NDT) твердих об'єктів, таких як металеві труби. Вони особливо корисні для виявлення дефектів у зонах зварювання та навколо них, таких як пори, невеликі тріщини, відсутність плавлення тощо.
Що таке ультразвуковий контроль сталі? Давайте тепер заглибимося в тему ультразвукового контролю (УЗ) сталі. Цей метод неруйнівного контролю в першу чергу передбачає використання надзвичайно коротких ультразвукових імпульсних хвиль із частотами, як правило, від 0,1 до 15 МГц, іноді до 50 МГц.
У той час як перетворювачі з прямим променем, як правило, найкращі для дефектів, таких як розшарування в таких компонентах, як пластини та підвісні штифти, перетворювачі з кутовим променем є точними для труб і трубок, де дефекти знаходяться під кутом до поверхні досліджуваного матеріалу.
Поширення променя є міра повного кута з боку в бік основного пелюстка звукового променя в дальньому полі. Розбіжність променя — це міра кута від однієї сторони звукового променя до центральної осі променя в дальньому полі. Тому поширення променя вдвічі перевищує розбіжність променя.
Ультразвуковий контроль Ультразвуковий контроль ЗАСТОСУВАННЯ Цей метод неруйнівного контролю (NDT) використовується для виявлення тріщин і внутрішніх дефектів у зварних швах і матеріалах. Особливо там, де зварне з’єднання є критичним. Ультразвуковий контроль також використовується для вимірювання товщини стінки матеріалу (вимірювання товщини).