Що таке ПЗУ в комп'ютері?

Постійна пам'ять, або ROM, є тип комп'ютерного сховища, що містить енергонезалежні постійні дані, які зазвичай можна лише читати, але не записувати.

ПЗУ для читання, або пам’ять лише для читання тип енергонезалежної пам'яті, який використовується для зберігання постійних даних. Ось що вам потрібно знати про мікросхему пам’яті: вона енергонезалежна, тобто зберігає дані, навіть коли живлення вимкнено. ПЗУ зазвичай зберігає вбудоване або програмне забезпечення, яке рідко змінюється.

RAM означає Random Access Memory, а ROM означає Read Only Memory. Оперативна пам’ять – це пам’ять, у якій зберігаються дані, з якими ви зараз працюєте, але вона є енергонезалежною, тобто щойно вона втрачає живлення, ці дані зникають. ПЗУ відноситься до постійної пам'яті. Він енергонезалежний, тому, коли він втрачає живлення, дані залишаються.

Приклади ПЗУ: Маскована постійна пам'ять (MROM) – Це оригінальний тип ПЗУ, і його взагалі не можна змінити. Це тип, який зберігається на мікросхемі комп’ютера. Програмована постійна пам’ять (PROM) – подібна до MROM, але виготовляється без даних і програмується пізніше.

ROM, або постійна пам'ять, є тип комп’ютерної пам’яті, з якої можна лише читати, але не записувати. Це тип сховища, який містить дані, які не можна змінити чи модифікувати. ПЗУ зберігає свій вміст навіть після вимкнення живлення пристрою, на якому воно встановлено.

Постійна пам'ять (ROM) є важливою частиною будь-якого комп'ютера або електронного пристрою зберігає інструкції, необхідні для ініціалізації апаратних компонентів і безпечного завантаження операційної системи під час запуску.