Що таке радіаційна температура Землі?

Використовуючи відомі значення S 1370 Вт/м2, A 30% або 0,30 і α 5,67 x 10-8 Вт/м2/K4, ефективна температура випромінювання Землі розрахована як дуже низька, -18o C (255K). Фактична температура поверхні становить 15oC (288K).

Поверхня Землі виділяє тепло трьома способами: по-перше, у формі випаровування – це називається прихованим теплом (84 Вт на квадратний метр), по-друге, через підйом теплих повітряних мас – яке називається відчутним теплом (20 Вт на квадратний метр), і по-третє, випромінюючи довгохвильові теплові промені (398 Вт на квадратний метр).

інфрачервоне випромінювання Так, випромінює Земля інфрачервоне випромінювання вночі, навіть якщо він не отримує сонячного випромінювання. Це пояснюється тим, що Земля є теплим об’єктом, і всі теплі об’єкти випромінюють інфрачервоне випромінювання. Інфрачервоне випромінювання, що випускається з поверхні Землі назад в атмосферу, має форму довгохвильового інфрачервоного випромінювання.');})();(function(){window.jsl.dh('7bTsZouoHrKEwbkP6ZW26Qg__34','

Земна поверхня і атмосфера поглинають сонячне випромінювання і перевипромінюють його як довгохвильове випромінювання. Ми відчуваємо це довгохвильове випромінювання як тепло. Енергія, що випромінюється від поверхні Землі у вигляді тепла, або інфрачервоного випромінювання, поглинається та повторно випромінюється парниковими газами, перешкоджаючи втраті тепла з нашої атмосфери в космос.

Без впливу парникового ефекту на нашу планету середня температура поверхні була б 255 кельвінів – яка також може бути виражена як -18°C або 0°F. Якби це було так, вода на Землі замерзла б і життя, яке ми знаємо, не існувало б.