Що таке розповідь від 1-ї 2-ї та 3-ї особи?

У художній літературі розповідь від першої особи – це розповідь, написана безпосередньо з точки зору головного героя. Розповідь від третьої особи описує головного героя з точки зору окремого оповідача. Розповідь від другої особи (дуже рідко) звертається до читача так, ніби він є головним героєм.

Від першої, другої та третьої особи можна описати точки зору.

  1. Перша особа – це точка зору «я/ми».
  2. Друга особа – це ваша точка зору.
  3. Третя особа – це точка зору він/вона/воно/вони.

У POV від першої особи ваш оповідач може сказати:Я так часто буваю в цій кав'ярні, бариста мене знає. ' Ваш оповідач у POV від другої особи може сказати щось на зразок цього: «Ви так часто приходили в цю кав’ярню, бариста вас знає». ' POV від третьої особи знає, про що думають усі герої.

4-та особа – це нова точка зору. Це так групова або колективна перспектива, що відповідає «ми» або «ми». Глобальна перспектива зверху вниз. 4-та особа функціонує як набір точок зору, а не єдина об’єктивність.

I, me, my, mine, yourself, we, our, ours, yourself — Перша особа. You, your, your, yourself — Друга особа. She, her, hers, herself, he, him, his, yourself, they, them, yourself, their, theirs — Третя особа.

Точка зору від третьої особи — це стиль розповіді, у якому оповідач звертається до всіх персонажів, використовуючи займенники він, вона або вони. Прикладом речення, написаного від третьої особи, буде: Вона сиділа в кафе, чекаючи, поки приїде їжа. «Чого так довго?» — подумала вона.