Що таке SAM у метилюванні ДНК?
S-аденозилметіонін (SAM) є другим найбільш використовуваним ферментним субстратом після АТФ1. Його використовують понад 200 ферментів метилтрансфераз (МТаз) у людини для метилювання гістонових і негістонових білків, нуклеїнових кислот (ДНК і РНК), фосфоліпідів, гормонів і малих молекул. 5 квітня 2022 р.
SAM – це метиловий донор реакції метилювання ДНК, що каталізується ДНК-метилтрансферазами і раніше повідомлялося, що інгібує та повертає деметилювання кількох генів у ракових клітинах [25]. Зміни в метилюванні ДНК можуть бути частково відповідальними за зміни в ландшафті транскрипції, викликані SAM.
S-аденозил-Lметіонін (SAM) є важлива молекула для нормального функціонування та виживання клітин. SAM використовується трьома ключовими метаболічними шляхами: трансметилюванням; транссульфурація; і синтез поліамінів.
SAMe є важливим фактором у трьох основних біохімічних шляхах (найважливіших у печінці), а саме трансметилюванні, транссульфурації та амінопропілуванні. SAMe функціонує як донор метильних груп і таким чином є необхідний для активації або виведення багатьох речовин.
Трансметилювання. Найбільш помітною метаболічною функцією SAM є його роль як донор метильної групи у різноманітних реакціях, що каталізуються ферментами сімейства метилтрансфераз.
SAM є плейотропною молекулою і діє як донор метильної групи для інших біологічних субстратів, таких як РНК, білки, ліпіди та малі молекули [44]. Тому цілком ймовірно, що ЗРК проявляє свою протиракову дію через біохімічні шляхи на додаток до метилювання ДНК.