Що таке стресовий інфаркт?
Стресова кардіоміопатія є стан, спричинений інтенсивним емоційним або фізичним стресом, що призводить до швидкої та серйозної оборотної серцевої дисфункції. Він імітує інфаркт міокарда зі змінами на електрокардіограмі та ехокардіограмі, але без будь-якої обструктивної хвороби коронарних артерій.
Тривале підвищення іншого гормону стресу, який називається кортизолом, також підвищує артеріальний тиск, а також рівень цукру в крові, холестерину та тригліцеридів.. Для людини, яка живе з хронічним стресом, результатом може бути біль у грудях, нерегулярне серцебиття, задишка та підвищений ризик інфаркту та інсульту.
Синдром розбитого серця, також відомий як стресова кардіоміопатія або синдром такоцубо, виникає, коли людина відчуває раптовий гострий стрес, який може швидко послабити серцевий м’яз.
“Часто біль у грудях під час серцевих нападів є скоріше тиском або стисканням, тоді як багато людей описують свій біль у грудях під час панічних атак як гострий або стріляючий біль.", – каже доктор Блекберн. «Крім того, біль у грудях під час нападу паніки повністю зникне через кілька хвилин після того, як напад пройде.
Швидше за все ні. однак, сильний страх у дуже рідкісних випадках може спричинити серцевий напад. Це явище називається стресовою кардіоміопатією, спричиненою страхом, або синдромом розбитого серця. Це викликано стресовими подіями або екстремальними емоціями, каже інтервенційний кардіолог д-р.
Симптоми та причини
- Раптовий сильний біль у грудях (стенокардія) — основний симптом.
- Задишка — основний симптом.
- Ослаблення лівого шлуночка серця — головна ознака.
- Нерегулярне серцебиття (аритмії).
- Низький артеріальний тиск (гіпотонія).
- прискорене серцебиття.
- Непритомність (непритомність).