Що таке теорія неоплатонізму?

нео-платонізм

платонізм

Платонізм є погляд, що існують такі речі, як абстрактні об'єкти — де абстрактний об’єкт — це об’єкт, який не існує ні в просторі, ні в часі, і який, отже, є повністю нефізичним і нементальним. Платонізм у цьому сенсі є сучасним поглядом.

https://en.wikipedia.org › wiki › Платонізм

був філософським рухом, започаткованим Плотін

Плотін

Плотін навчав цього існує найвище, абсолютно трансцендентне «Єдине», що не містить поділу, множинності чи розрізнення; поза всіма категоріями буття і небуття.

https://en.wikipedia.org › wiki › Плотін

(204/5 – 270 рр. н.е.), в якому переосмислено ідеї давньогрецького філософа Платона. Він стверджував, що світ, який ми відчуваємо, є лише копією ідеальної реальності, яка лежить за межами матеріального світу.

Серед загальних ідей, яких він підтримує, є монізм, вчення про те, що вся реальність може бути виведена з єдиного принципу, «Єдиного». Неоплатонізм розпочався з Аммонія Саккаса та його учня Плотіна (бл. 204/5–271 рр. н. е.) і охопив шосте століття.

1. : Платонізм, модифікований у пізнішій античності, щоб узгодити з арістотелівськими, постаристотелівськими та східними концепціями, які сприймають світ як еманацію остаточної неподільної істоти, з якою душа здатна возз’єднатися в трансі чи екстазі. 2. : доктрина, подібна до античного неоплатонізму. …

Платонізм характеризується своїм методом абстрагування кінцевого світу форм (людей, тварин, предметів) від нескінченного світу Ідеалу, або Єдиного. Неоплатонізм, з іншого боку, прагне знайти Єдиного, або Бога в християнському неоплатонізмі, в кінцевому світі та людському досвіді.

Потім Дамаскій розділяє «Один» Прокла на дві сутності: (1) Невимовне як перший «принцип», який є абсолютно трансцендентним і не має причинно-наслідкового зв’язку; і (2) Єдине як перша «причина» всього сущого, яка лише відносно трансцендентна під Невимовним.

Основна ідея неоплатонізму полягає в тому кінцевим принципом світу, першопричиною всього є розум. Неоплатоніки назвали цей остаточний принцип розуму «Єдиним», який сприймається як божественний.