Що таке теорія залежності Іммануеля Валлерстайна?

Валлерстайна Теорія світових систем

Теорія світових систем

Теорія світових систем (також відома як аналіз світових систем або перспектива світових систем). мультидисциплінарний підхід до всесвітньої історії та соціальних змін, який наголошує на світовій системі (а не національних державах) як первинній (але не виключній) одиниці соціального аналізу.

https://en.wikipedia.org › wiki › Теорія_світових систем

характеристики. Теорія залежності припускає, що основні країни

основні країни

The США, Канада, більшість країн Західної Європи, Японія, Австралія та Нова Зеландія є прикладами сучасних ключових країн, які мають найбільшу владу у світовій економічній системі. Країни ядра, як правило, мають сильний державний механізм і розвинену національну культуру.

https://en.wikipedia.org › wiki › Основні_країни

, які багаті, беруть ресурси з периферійні країни

периферійні країни

Відповідь і пояснення: Периферійні нації є ті, що мають значно нижчий рівень економічного розвитку та влади (слово «периферійний» означає віддаленість від центрального місця чи поняття).

https://homework.study.com › what-are-peripheral-nations

, які бідні. Багаті продовжують збільшувати своє багатство завдяки цьому зв’язку, тоді як бідні залишаються бідними.

Теорія залежності пояснює, як розвинені країни продовжують процвітати за рахунок слаборозвинених країн. Ці домінуючі економіки беруть ресурси з залежних країн, переробляють їх і перепродують ресурси за дуже високими цінами.

Теорія світових систем (WST) була створена Іммануелем Валлерстайном у 1970-х роках, хоча попередні марксистські теорії вперше запропонували подібні ідеї. WST стверджує, що багате ядро ​​капіталістичних суспільств досягає успіху шляхом експлуатації бідніших периферійних суспільств. Між ними знаходяться напівпериферійні суспільства, нестабільний глобальний середній клас.

Теорія залежності зосереджено на окремих націях, їх ролі як постачальників сировини, дешевої робочої сили та ринків для дорогих промислових товарів з промислово розвинутих країн. Вважалося, що нерівні відносини обміну між розвиненими країнами та країнами, що розвиваються, сприяють низькому економічному зростанню.

Передумови теорії залежності такі: бідні країни забезпечують природні ресурси, дешеву робочу силу, місце призначення для застарілих технологій і ринки для розвинутих країн, без яких останні не могли б мати рівень життя, яким вони користуються.

Країни, які ми можемо назвати західними. Країни жодним чином не прагнуть допомогти розвитку. Країни або слаборозвинені країни для розвитку. У них нездоровий.