Що таке вбудований графічний процесор?
Вбудоване графічне обладнання не використовує окремий банк пам'яті для графіки/відео. Натомість графічний процесор використовує системну пам’ять, яка використовується спільно з центральним процесором. Оскільки інтегрована графіка вбудована в процесор, він зазвичай споживає менше енергії та, як наслідок, виділяє менше тепла, що може призвести до довшого терміну служби батареї.
Вам потрібен спеціальний графічний процесор для ігор із інтенсивною графікою, редагування відео та видобутку біткойнів. однак, для більш загального використання, наприклад перегляду веб-сторінок, роботи вдома та базових ігор, ви можете обійтися процесорами з інтегрованою графікою.
Виділені графічні карти пропонують більше пам’яті та обчислювальної потужності, ніж вбудовані графічні карти, що забезпечує більш плавний ігровий процес, вищу частоту кадрів і кращу якість графіки. Вони також підтримують новітні технології, такі як трасування променів у реальному часі та DLSS, які можуть значно покращити ігровий досвід.
Так, можливе додавання спеціальної відеокарти до системи з вбудованою графікою. Однак у разі додавання виділеної відеокарти вбудована графіка у вашому ЦП буде вимкнена, замінюючи графічний процесор вашого ЦП, а не додаючи його.
Оновлення графічного процесора ноутбука є зазвичай неможливо за рахунок вбудованих і спаяних компонентів.
Оскільки інтегрована графіка вбудована в процесор, зазвичай він споживає менше енергії та, як наслідок, виділяє менше тепла, що може призвести до довшого терміну служби акумулятора. Процесори з вбудованою графікою найчастіше зустрічаються в системах меншого форм-фактора, таких як ноутбуки та Intel® NUC.