Що відбувається з річкою Муррей-Дарлінг?

Проте Муррей-Дарлінг також є одним із найбільш вразливих річкових басейнів на Землі. Десятиліття інженерії, надмірний розподіл і висихаючий вплив зміни клімату значно зменшили стік до річок, струмків і водно-болотних угідь у межах басейну.

Протягом багатьох років поєднання природних посух і все більшого використання води для сільського господарства, виробництва та громад завдало шкоди здоров’ю водних шляхів басейну. Зміна клімату принесла нові екстремальні явища як посухи, так і повеней у багатьох частинах басейну.

З часом стан річки Муррей та інших водних ресурсів басейну значно постраждав зарегулювання річок, надмірне використання водних ресурсів і посуха. Багато роботи робиться, щоб допомогти відновити здоров’я річки та підтримати наші річкові галузі та громади, але ще багато чого потрібно зробити.

З ушкоджуючою дією посуха, нестійке сільське господарство, надмірна експлуатація, погане управління та інші фактори, майбутнє басейну Мюррей-Дарлінг і все життя, що від нього залежить, піддається значному ризику.

Їхнє дослідження, опубліковане в престижному журналі Philosophical Transactions A Королівського товариства, показало, що основною причиною зниження річкового стоку на річці Дарлінг, відомої серед корінних народів як річка Баака, є не посушливий клімат, а скоріше постійні та «масштабні» водогосподарські збої.

Австралійський уряд інвестує в інфраструктуру водозбереження в басейні через Програму сталого сільського водокористування та інфраструктури (SRWUIP) і Програму подальшої ефективності зрошення на фермах Співдружності (COFFIE).