Що являв собою план Аннана на Кіпрі?

Кіпр складається з 77% греків і 18% турків. 5% населення – представники інших етнічних груп. (2001) План Аннана передбачає рівне представництво греків і турків у запропонованому Сенаті та у Верховному суді, надаючи 50-50 представництв двом громадам і, отже, непропорційне представництво для турків.

Тассос Пападопулос, президент Республіки Кіпр, виступив проти плану у своїй промові, яку транслювали в прямому ефірі по телебаченню. За два дні до референдуму найбільша партія Кіпру, Прогресивна партія трудящих, вирішила відхилити план Аннана.

План не стосувався питання демілітаризації юридично недійсної «ТРПК», і греки-кіпріоти вважали, що не мають підстав вірити турецьким обіцянкам щодо виведення військ.

Під час останнього раунду 31 березня 2004 року Генеральний секретар ООН відповідно до узгодженої процедури завершив план всеосяжного врегулювання кіпрської проблеми в тісних консультаціях з двома сторонами на Кіпрі та з Грецією та Туреччиною.

План Аннана (/ˈænæn/), також відомий як план возз'єднання Кіпру, був пропозицією Організації Об'єднаних Націй щодо вирішення кіпрської суперечки. Різні частини пропозиції базувалися на аргументації, висунутій кожною стороною (турками-кіпріотами та греками-кіпріотами) на зустрічах, що проводилися під егідою ООН.

На Кіпрі змінювалися правителі, а саме ассирійці, єгиптяни, перси, римляни, араби, хрестоносці та турки, які правили островом як частиною Османської імперії з 1571 по 1878 рік. Кіпр ніколи не був грецьким островом.