У чому проблема жорстоких відеоігор?
Грати у жорстокі відеоігри викликає більше агресії, залякування та бійки. Симуляція насильства, як-от стрілянина з зброї та рукопашний бій у відеоіграх, може призвести до насильницької поведінки в реальному житті.
Прихильники відеоігор стверджують, що більшість досліджень на цю тему є глибоко помилковими і що не було знайдено причинно-наслідкового зв’язку між відеоіграми та соціальним насильством. Вони стверджують, що Жорстокі відеоігри можуть забезпечити безпечний вихід для агресивних і гнівних почуттів і можуть зменшити злочинність. Додаткова інформація…
Хоча відеоігри з'явилися в 1970-х роках, це було лише до 1990-ті роки що надзвичайно жорстокі ігри досягли віку. Кілька дослідників почали досліджувати потенційні шкідливі наслідки в 1980-х роках, але увагу широкої громадськості привернули масові стрілянини в школах, що почалися наприкінці 1990-х років.
Насильство створює гострі відчуття, якими ми звикли насолоджуватися, а відеоігри пропонують захоплюючий досвід, якого ми звикли жадати, – каже Джентіле. Він каже, що є A, B і C людських мотивацій, і відеоігри вражають усі три: A означає автономію: «Ви тримаєте контролер, отже, ви контролюєте», — каже Джентіле.
Лише 10–20 хвилин насильницької гри можуть підвищити активність у ділянках мозку, пов’язаних із збудженням, тривогою та емоційною реакцією, одночасно зменшуючи активність у лобових частках, пов’язану з регуляцією емоцій та виконавчим контролем.