У який час доби найкраще шукати сморчки?
Що стосується часу доби, коли я люблю ходити, я виявив, що освітлення включене рано вранці та ввечері створює найкращий контраст для реального перегляду грибів. Мій друг навіть носить маленький різьблений сморчок і безперервно дивиться на нього, намагаючись навчити очі розпізнавати форму гриба-сморчка.
Не чекайте сонця, щоб полювати на сморчки. Поширена помилкова думка про полювання на сморчки полягає в тому, що ви повинні чекати, поки сонце з’явиться після весняного дощу. «Сморчки ростуть неймовірно швидко», – зазначив Діпардо. «Якщо всі умови будуть сприятливими і буде дощ до 15:00, будьте на місці до полудня.
Зазвичай гриби ростуть на узліссях, особливо навколо дубів, в'язів, ясенів, осик. Під час полювання також шукайте мертві або вмираючі дерева, оскільки сморчки зазвичай ростуть прямо біля основи. Ще одне гарне місце для перевірки наявності грибів у будь-якій місцевості, яку нещодавно порушили.
В ідеалі пару днів з невеликим дощем і температурою 50 градусів вночі ідеально підійде для розпалу. Якщо шість днів поспіль не замерзає, а потім замерзає на сьомий день, цикл починається спочатку. Насправді дуже важливо, щоб температура ґрунту була правильною, інакше гриби не спливуть.
Найкращий час доби для полювання на сморчки в ранкові години, особливо після того, як зійшла роса. Це пояснюється тим, що низькі температури та вищий рівень вологості вранці можуть полегшити виявлення сморчків, оскільки вони можуть блищати від вологи.
Сморчки ніби вискочили за одну ніч. Зазвичай вони ростуть від 24 до 48 годин. Як і всі гриби, сморчки — це гриби, а частина, яку ми збираємо, — це лише плоди, так би мовити, як яблуко на яблуні.