Як французи вплинули на Малі?
мав підірвало її інституції та розвиток і майже збанкрутувало Малі. Теоретично французький уряд був зобов’язаний вивести свої цивільні та іноземні служби з Малі відповідно до умов деколонізації.
Франція була прийнята в Малі в січні 2013 року зупинити озброєні групи «джихадистів», які просувалися до столиці Малі Бамако. Однак після двох державних переворотів, серйозної суперечки з новим військовим урядом і наступного прибуття російських найманців «Вагнера» французькі війська залишили Малі в серпні 2022 року.
З колоніальним пануванням Франції (1880/1890-1960), центр тяжіння перемістився на південь і відсунув північ Малі на другорядне місце. Ставши політичною периферією, північні регіони втратили свій вплив і безпосередньо зазнали панування «чужого» півдня.
По всій Африці панування Франції характеризувалося гострими протиріччями між риторичною прихильністю до «цивілізації» корінного населення через культурні, політичні та економічні реформи та суворими реаліями насильницького завоювання, економічної експлуатації, правової нерівності та соціокультурного розладу.
Французька мова, яка була запроваджена в колоніальний період, залишалася офіційною мовою після здобуття незалежності до 2023 року. Як робоча мова, вона використовується в уряді та формальній освіті. Оцінки кількості малійців, які насправді розмовляють французькою, є низькими, і майже всі вони говорять французькою як другою мовою.
Французьке панування вплинуло на Малі в кількох аспектах, наприклад, прийняття французької мови як основної мови Малі. Завдяки цьому Франція і Малі мають міцний зв'язок. Обидва є членами Міжнародної організації франкофонії. У Франції проживає понад 120 тисяч малийців.