Як виключити вторинну поліцитемію?
Діагностика вторинної поліцитемії Ваш лікар може виміряти рівень кисню у вашій крові за допомогою аналізу газів артеріальної крові (АБГ) або інших аналізів крові для вимірювання рівня ЕПО та маси еритроцитів..
Первинна поліцитемія спричинена аномалією клітин кісткового мозку, які утворюють еритроцити. Вторинна поліцитемія спричинена розладом поза кістковим мозком, який викликає надмірну стимуляцію нормального кісткового мозку, що призводить до надмірного виробництва еритроцитів.
Вторинна поліцитемія є рідкісним захворюванням, яке включає надмірне виробництво еритроцитів. Перевиробництво еритроцитів може бути наслідком ряду причин, починаючи від генетичних аномалій і закінчуючи вторинними захворюваннями.
При екстремальних рівнях вторинної поліцитемії у пацієнтів може бути ризик тромбозу. Надмірна поліцитемія, зазвичай визначається як рівень гематокриту вище 65-70%, може призвести до підвищення в’язкості цільної крові. Це, у свою чергу, може призвести до порушення місцевого кровотоку, що призведе до тромбозу.
Діагноз ставиться з використанням критеріїв, розроблених дослідницькою групою Polycythemia Vera; основні критерії включають підвищена маса еритроцитів, нормальне насичення киснем і відчутна спленомегалія.