Яка головна послідовність світності?
Основна послідовність проходить по діагоналі від верхнього лівого кута до нижнього правого, зображуючи зірки протягом основної частини свого життя. Сонце ідентифіковано приблизно на двох третинах цієї головної послідовності, з температурою поверхні приблизно 6000 градусів і світність 1.
Головна послідовність (клас світності V) містить зірки, які спалюють водень у своїх ядрах. Спалювання водню є ядерним, а НЕ хімічним. Ядерне спалювання – процес, аналогічний хімічному спалюванню в ядерній фізиці. Однак ядерне горіння на порядок 10**6 енергійніше, ніж хімічне.
Зірки головної послідовності характеризуються джерелом їх енергії. Вони всі зазнають синтез водню в гелій в їх ядрах. Швидкість, з якою вони це роблять, і кількість доступного палива залежить від маси зірки.
Якщо збільшити тиск всередині зірки, температура також збільшиться. Отже, ядра масивних зірок мають значно вищі температури, ніж ядра сонцеподібних зірок. При вищих температурах реакції ядерного синтезу генерують енергію набагато швидше, тому чим гарячіше ядро, тим світліша зірка.
Основна послідовність тягнеться від верхнього лівого кута (гарячі, яскраві зірки) до нижнього правого кута (холодні, слабкі зірки) домінує на діаграмі HR. Саме тут зірки проводять близько 90% свого життя, спалюючи водень у гелій у своїх ядрах. Зірки головної послідовності мають клас світності Моргана-Кінана, позначений V.
Головна послідовність на діаграмі H-R визначає послідовність маси, яка пов’язана між світністю та масою L = M3,5. Усі зірки головної послідовності перебувають на першій стадії еволюції зірок, стадії між утворенням і завершенням синтезу водню в ядрі.