Яка кількість водяної пари, присутньої в повітрі, відносно максимальної кількості водяної пари, яку може містити повітря при цій температурі?

ВІДНОСНА ВОЛОГІСТЬ: Іншими словами, це міра фактичної кількості водяної пари в повітрі порівняно із загальною кількістю пари, яка може існувати в повітрі за його поточної температури.

Кількість водяної пари в повітрі називається абсолютна вологість. Кількість водяної пари в повітрі порівняно з кількістю води, яка може бути в повітрі при цій температурі, називається відносною вологістю.

Кількість водяної пари в повітрі називається вологістю. Є два способи обчислення вологості. Один називається абсолютна вологість а інший – відносна вологість.

відносна вологість. відносна вологість. Коли повітря утримує стільки водяної пари, скільки може за певної температури (100% відносної вологості), воно вважається насиченим.');})();(function(){window.jsl.dh('Wm_tZrGqB- CKptQPzJfDqQ4__50','

Здатність повітря утримувати водяну пару дуже чутлива до температури. Він коливається від максимальної місткості лише 0,01% при дуже низьких температурах до 3% у насиченому повітрі при температурі близько 90 градусів. Отже, у міру нагрівання землі атмосфера може утримувати більше водяної пари.

Глобальне середнє значення водяної пари становить приблизно 0,25% маси атмосфери а також змінюється сезонно, з точки зору внеску в атмосферний тиск між 2,62 гПа в липні та 2,33 гПа в грудні.