Яка легенда про Лейзу та шовк?

Згідно з легендою, Лейзу виявила шовкопряда під час післяобіднього чаю, і в її чай упав кокон. Він повільно розплутувався, і вона була ним зачарована. Згідно з однією версією, кокон шовкопряда впав їй у чай, і тепло розгорнуло шовк, поки він не розтягнувся через увесь її сад.

Згідно з легендою, імператриця Лейдзу започаткувала шовківництво в Китаї близько 2700 року до нашої ери. Після випадкового відкриття шовку шовкопряда Лейзу вивчала життєвий цикл шовкопрядів, які харчуються листям шовковиці. Це розуміння дозволило їй самій вирощувати шовкопрядів і збирати їхні дорогоцінні кокони.

Історія відкриття шовку записана Конфуцієм, одним із найвідоміших філософів і політиків Китаю. За його оповіданням, китайська імператриця Лейдзу (також відома як Сі Лін Ши) випадково виявила шовк, коли в її чашку чаю впав кокон шовкопряда.

Виробництво шовку зародилося в неолітичному Китаї в культурі Яншао (4 тис. до н. е.). Незважаючи на те, що пізніше воно досягне інших куточків світу, мистецтво виробництва шовку залишалося лише в Китаї до відкриття Шовкового шляху в 114 році до нашої ери.

Лейзу Лейзу відома як богиня шовку. Протягом багатьох століть шовківництвом займалися тільки жінки, і воно поступово стало процвітаючою галуззю. Його використання було суворо обмежено владою, і протягом понад 1000 років шовк носили лише імператор та його царське оточення. Це був символ великого багатства та влади.');})();(function(){window.jsl.dh('QWnrZrSKObvgwbkPrcyLgAo__46','

Міфи. Згідно з легендою, Лейзу виявила шовкопряда під час післяобіднього чаю, і в її чай впав кокон. Він повільно розплутувався, і вона була ним зачарована. Згідно з однією версією, кокон шовкопряда впав їй у чай, і тепло розгорнуло шовк, поки він не розтягнувся через увесь її сад.