Яка наука стоїть за щасливою музикою?
Наші улюблені мелодії вивільняють дофамін, відомий як гормон гарного самопочуття, який активує систему задоволення та винагороди нашого мозку.
Лімбічна система, яка бере участь в обробці емоцій і контролює пам’ять, «загоряється», коли наші вуха сприймають музику. Озноб, який ви відчуваєте, коли чуєте особливо зворушливий музичний твір, може бути наслідком дофаміну, нейромедіатора, який викликає відчуття задоволення та благополуччя.
Дослідники виявили тісний зв'язок між музикою та щастям, що свідчить про те, що музика не тільки робить вас емоційними, але й позитивно корелює із загальним здоров’ям, емоційним благополуччям і продуктивністю.
Одна з перших речей, що відбувається, коли музика потрапляє в наш мозок, це запуск центрів задоволення, які вивільняють дофамін, нейромедіатор, який робить вас щасливими. Ця реакція настільки швидка, що мозок може навіть передбачити найприємніші піки у знайомій музиці та налаштуватися на ранній викид дофаміну.
Музика, яка сприймається як «щаслива», зазвичай є такою написаний у мажорній тональності з яскравим тоном, що містить інструменти з яскравим тембром, такі як труби чи електрогітари. «Щаслива» музика зазвичай додає сьому ноту гами до трьох основних нот в акорді.
Емоційна регуляція Крім того, музика також впливає на систему винагороди мозку, викликаючи вивільнення «гормонів гарного настрою» або нейромедіаторів, таких як дофамін, серотонін і окситоцин. Це одна з головних причин зростання популярності музикотерапії.