Яка основна релігія в Шаєнні?

Крім того, більшість Шайєни

Шайєни

Шайєни (/ʃaɪˈæn/ shy-AN) є корінне населення Великих рівнин. Шайєни складаються з двох індіанських племен: Só'taeo'o або Só'taétaneo'o (частіше пишеться як Suhtai або Sutaio) і Tsétsêhéstâhese (також пишеться Tsitsistas, [t͡sɪt͡shɪstʰɑs]); племена злилися на початку 19 ст.

https://en.wikipedia.org › wiki › Шайєнн

беруть участь у Церква корінних американців, або релігія пейотів, а також християнські деномінації, особливо католицька церква в Монтані та менонітська церква в обох резерваціях.

Традиційна релігія шайєнів зосереджено на двох головних божествах: Мудрому, що вгорі, і богу, який жив під землею. Крім того, чотири духи жили в точках компаса. Шаєни виконали Танець Сонця в дуже складній формі.

Загробне життя Шайенн уявляється як продовження життя на землі. Дух залишає тіло і мандрує довгою дорогою Чумацького Шляху, щоб прибути в село, дуже схоже на те, яке люди знали завжди, і його вітають ті, хто йшов раніше. Тоді дух продовжує жити з Творцем і спільнотою.

Історія та спадщина північних шайєнів. Вони були працьовитий, кочовий народ з глибоким знанням і вдячністю за землю. Одяг, укриття, сумки та спорядження виготовляли з буйволів та інших тварин, на яких вони полювали. Рослини та листя збирали та використовували в їжу та ліки.

Він посів третє місце в країні після Юти (67,70%) і Айдахо (26,42%). Отже, релігійно; Вайомінг можна визначити як переважно християни (66%) і високопротестанти (43%).

Алгонкінська мова The Шайєнська мова (Tsėhesenėstsestȯtse, [tse̥hésene̥stsesto̥tse], неофіційне написання Tsisinstsistots) — мова корінних американців, якою розмовляє народ Шайєн, переважно в сучасних Монтані та Оклахомі, у Сполучених Штатах. Це частина алгонкінської мовної сім'ї.