Яка різниця між 74LS і 74ACT?
Обидва сімейства 74HCT і 74ACT володіють перевагами низької потужності технології CMOS і зберігають сумісність з біполярними мікросхемами. Пристрій 74HCT дещо повільніший, ніж еквівалент 74LS, і 74ACT швидше, ніж пристрій 74LS.
74HCT краще відповідає логіці 74LS з точки зору вхідного порогу. LS за замовчуванням відкриває входи на HIGH у TTL; HC може коливатися з відкритими входами. У серії 74HC використовується високошвидкісна CMOS-технологія, яка об’єднує транзистори NMOS (метало-оксид-напівпровідник n-типу) і PMOS (метало-оксид-напівпровідник p-типу).
LS має вищий вихідний струм, але також вищу вихідну напругу та вузький діапазон робочих температур. Враховуючи це, вихідний привід 74HC/HCT приблизно такий же, як і LS. У сімействі HC для пристроїв, сумісних із шиною, передбачено привід з більшою потужністю. Знову ж таки, HCT ідентичний.
74LS (Малопотужний Шотткі) родина (як і оригінал) використовує схему TTL (Transistor-Transistor Logic), яка є швидкою, але потребує більше енергії, ніж пізніші сімейства. Серію 74 часто називають «серією TTL», хоча останні мікросхеми не використовують TTL!
Логіка 74LV забезпечує потужніший і швидший комутаційний вихід, ніж старі частини 74HC або 74AHC завдяки оптимізованій потужності приводу, яка зазвичай забезпечує 12 мА при 4,5 В.
74ALS є однією з найкращих замін 74LS. Це приблизно вдвічі швидше, ніж 74LS, типові затримки затвора становлять приблизно 5 нс. Потужність приводу однакова, близько 8 мА, але виграшною характеристикою є вимога до споживання вхідного струму не більше 0,1 мА. Зазвичай 74ALS можна використовувати як додаткову заміну.