Яка різниця між аутосомно-домінантним і рецесивним типом успадкування?

Аутосомно-домінантні ознаки переходять від одного з батьків до дитини. Аутосомно-рецесивні ознаки переходять від обох батьків до їхньої дитини.

Дитина людини, ураженої аутосомно-домінантним захворюванням, має 50% шансів постраждати від цього захворювання через успадкування домінантного алеля. Навпаки, аутосомно-рецесивний розлад вимагає наявності двох копій мутованого гена (по одній від кожного з батьків), щоб викликати розлад.

Домінантний алель створює домінантний фенотип в осіб, які мають одну копію алеля, яка може походити лише від одного з батьків. Щоб рецесивний алель створював рецесивний фенотип, особина повинна мати дві копії, по одній від кожного з батьків.

1. Аутосомно-домінантний – завжди проявляється. 2. Аутосомно-рецесивний – експресується лише за відсутності домінантного незміненого гена.

Аутосомно-рецесивне успадкування спосіб передачі генетичної риси або стану від батьків до дитини. Генетичний стан може виникнути, коли дитина успадковує одну копію мутованого (зміненого) гена від кожного з батьків. Батьки дитини з аутосомно-рецесивним захворюванням зазвичай не мають цього захворювання.

Найшвидший спосіб визначити аутосомно-домінантний тип успадкування розладу в родині аналіз родинного родоводу. Оскільки аутосомно-домінантні розлади включають аутосоми або нестатеві хромосоми, розлади однаково вражають чоловіків і жінок.