Яка різниця між чіпом і процесором?

Яка різниця між чіпом і процесором? – Quora. Мікросхема — це будь-яка інтегральна схема. Процесор (CPU) — це будівельний блок комп’ютера — біт, який виконує всі арифметичні дії, приймає всі рішення, і разом із пам’яттю, жорстким диском і пристроями введення/виведення складає комп’ютер.

ЦП і чіпсет завжди використовуються в поєднанні один з одним. Центральний процесор відповідає за обробку інформації на комп’ютері, тоді як основна роль чіпсета – керувати пристроями комп’ютера та передавати інформацію центральному процесору.

Більшість сучасних ЦП реалізовано на інтегральних схемах (ІС) мікропроцесорів, с один або більше процесорів на одній мікросхемі. Мікропроцесорні мікросхеми з декількома процесорами називаються багатоядерними процесорами. Окремі фізичні процесори, які називаються процесорними ядрами, також можуть бути багатопоточними для підтримки багатопоточності на рівні ЦП.

У комп’ютерній системі набір мікросхем – це набір електронних компонентів на одній або кількох інтегральних схемах, який керує потоком даних між процесором, пам'яттю та периферійними пристроями. Чіпсет зазвичай знаходиться на материнській платі комп'ютера. Набори мікросхем зазвичай розраховані на роботу з певним сімейством мікропроцесорів.

Хоча обидва є ключовими компонентами, вони служать різним цілям. ЦП (центральний процесор) є основним процесором, який виконує обчислення та виконує інструкції. Чіпсет, з іншого боку, керує зв’язком між ЦП та іншими компонентами, такими як пам’ять, накопичувачі та периферійні пристрої.

Процесор в персональному комп'ютері або вбудований в невеликі пристрої часто називають мікропроцесором. Цей термін означає, що елементи процесора містяться в одній мікросхемі. Деякі комп’ютери працюватимуть із використанням багатоядерного процесора — чіпа, що містить більше одного ЦП.