Яка різниця між епохою плейстоцену та голоцену?

Плейстоценова епоха (2,6 млн. років до 11,7 н.а.) кліматично характеризується тривалими льодовиковими циклами або льодовиковими періодами та більш м’якими інтерлюдіями або міжльодовиковими періодами між ними. З іншого боку, голоцен — це поточний міжльодовиковий період, який почався 11,7 тисяч років тому.

Плейстоцен характеризувався льодовиковими та міжльодовиковими циклами зі значним покриттям льоду та зниженням рівня моря. Навпаки, голоцен був періодом відносно теплого міжльодовикового клімату з меншим покриттям льоду та вищим рівнем моря.

Інша назва для Голоцен іноді використовується антропоген, «вік людини». Це дещо вводить в оману: люди нашого власного підвиду, Homo sapiens, еволюціонували та розпорошилися по всьому світу задовго до початку голоцену.

Четвертинний період відомий багатьма циклами зростання та відступу льодовиків, вимиранням багатьох видів великих ссавців і птахів і поширенням людей. Четвертинний період ділиться на дві епохи, від наймолодшої до найдавнішої: голоцен і плейстоцен. Ми живемо в голоцені.

Відкладення голоцену, як континентального, так і морського, покривають найбільшу площу земної кулі з усіх епох у геологічному літописі, але голоцен унікальний тому, що вона збігається з історією людства пізньої та післякам’яної доби.