Яка різниця між контактними роз’ємами «папа» та «мама»?

Різниця між Чоловічий і жіночий роз'єми

Чоловічий і жіночий роз'єми

Гніздо роз'єм, як правило гніздо, яке приймає та утримує штекерний роз’єм. Іноді використовується альтернативна термінологія, зокрема для електричних роз’ємів.

https://en.wikipedia.org › Gender_of_connectors_and_fasteners

є простим. Так само, як люди у самця стирчить «шпилька», яку він у щось встромляє. Жінки, з іншого боку, мають «дірку», куди можна щось отримати, зазвичай «шпильку»!

Для компонентів електроніки стать використовується для розрізнення «сполучених роз’ємів». Сполучні з’єднувачі збігаються за розміром, конфігурацією та кількістю контактів. Якщо ви не знали, роз'єм "папа" зазвичай має штифт або штифти, які "стирчать", а роз'єм "мама" призначений для прийому цих контактів.

«Штекерний» роз’єм зазвичай називають штекером і має твердий штифт для центрального провідника. Роз'єм «гніздо» зазвичай називають гніздом і має центральний провідник з отвором для підключення штифта. Для стандартного послідовного порту комп’ютера потрібен «мама» роз’єм RS232.

Фітинги для шлангів класифікуються як зовнішні або внутрішні. Шлангові з’єднувачі «мама» використовуються на кінцях шланга (звідси й назва «кінцеві з’єднувачі шланга»), а «папа» використовується на кранах і аксесуарах для поливу, таких як розпилювачі та спринклери для газону..

По-перше, ми розрізняємо фітинги з зовнішньою та внутрішньою різьбою: Фітинг із зовнішньою різьбою – зовнішня різьба має канавки, відомі як різьба на зовнішній стороні (зовні). Фітинг із внутрішньою різьбою – внутрішня (внутрішня) різьба має канавки, відомі як різьба.

Штекерні роз’єми також називаються штекерами і зазвичай мають шпильки, які стирчать з їх тіла.