Яка різниця між Ламарком і Дарвіном?

На відміну від Ламарка, який сказав, що риси можуть розвиватися і змінюватися протягом життя тварини, Дарвін вважав, що люди просто народжуються з різними рисами і що ці відмінності були здебільшого випадковими.

Принципова відмінність між «дарвінівським» і «ламарківським» механізмами еволюції полягає в тому, що перша підкреслює випадкову, ненаправлену варіацію, тоді як остання базується на варіаціях, безпосередньо спричинених сигналом навколишнього середовища, що призводить до конкретної реакції на цей сигнал (Малюнок 1).

Ламарк вважав, що організми можуть набувати характеристик протягом свого життя, які вони можуть передати своїм нащадкам, але Дарвін не вірив, що ці риси можуть передаватися.

Еволюція Ламарка припускає, що характеристики, набуті організмом протягом життя, можуть передаватися їхнім нащадкам. Це називається успадкуванням набутих ознак. Навпаки, дарвінівська еволюція припускає, що ознаки успадковуються генетично, а не набуваються протягом життя організму.

Жан Батист Ламарк був ботаніком і зоологом, який був одним із перших, хто припустив, що люди еволюціонували з нижчого виду шляхом адаптації з часом. Його робота надихнув Дарвіна на ідеї природного відбору. Ламарк також придумав пояснення рудиментарних структур.

Ламаркізм був запропонований Жаном Батистом де Моне Ламарком у 1744-1829 роках. Ця теорія базувалася на тому принципі всі фізичні зміни, що відбуваються в людині протягом її життя, успадковуються її нащадками. Наприклад, розвиток органу при багаторазовому використанні.