Яка різниця між MAK Cass і Schmidt Cass?

Основна відмінність між Шмідта-Кассегрена

Шмідта-Кассегрена

Шмідта–Кассегрена є катадіоптричний телескоп, який поєднує оптичний шлях рефлектора Кассегрена з пластиною коректора Шмідта, щоб створити компактний астрономічний інструмент, який використовує прості сферичні поверхні.

https://en.wikipedia.org › wiki › Телескоп Шмідта–Кассегрена

і Максутов

Максутов

Максутов (також званий «Мак») — це конструкція катадіоптричного телескопа, яка поєднує в собі сферичне дзеркало зі слабко негативною лінзою меніска в конструкції, яка використовує переваги того, що всі поверхні є майже «сферично симетричними».

https://uk.wikipedia.org › wiki › Максутовський_телескоп

-Кассегренс – це коректорна лінза в передній частині телескопа. В обох прицілах використовуються сферичні дзеркала, які викликають сферичну аберацію.

Переваги Максутов-Кассегрен Телескопи полягають у тому, що: Оптична якість конструкції Mak загалом краща, ніж у SCT з такою ж апертурою, оскільки конструкція має меншу центральну перешкоду, що означає кращий контраст. Однак це не завжди так і залежить від моделі.

SCT менше половини довжини типового ньютонівського, але має більшу фокусну відстань. Ще одна перевага SCT полягає в тому, що, на відміну від більшості інших конструкцій, його можна легко перетворити на різноманітні фокусні співвідношення для різних фотографічних застосувань як для вузького, так і для широкого поля зображення.

Ця складена оптична конструкція забезпечує великі фокусні відстані в компактних корпусах і дозволяє уникнути більшості поширених аберацій, які зустрічаються у рефракторах і рефлекторах. Шмідт-Кассегрейн пропонує можливість різко зменшити їх фокусну відстань, що робить їх найбільш універсальними з усіх телескопів.

Шмідта–Кассегрена (SCT): SCT поєднує в собі просте сферичне дзеркало зі спеціальною фігурною лінзою в передній частині трубки для корекції сферичної аберації з шматочком плівки, розміщеним на площині. Ця конструкція ідеально підходить для створення зображень широкого поля неба за допомогою DSLR або спеціальної камери CCD.

Недоліки:

  • Важкий через меніск лінзи.
  • Тривалий час охолодження.
  • Великі отвори (понад 8 дюймів) коштують досить дорого.
  • Обструкція через вторинне дзеркало.
  • Невеликі поля зору завдяки діафрагмі приблизно f/13.