Яка схема римування елегійної строфи?

У 18 столітті з’явилася «елегійна строфа», хоча вона використовувалася не тільки в елегіях. Елегічна строфа — чотиривірш зі схемою римування ABAB і написаний ямбічним пентаметром.

Але, починаючи з вісімнадцятого століття, елегійна строфа традиційно мала такі характеристики: це чотиривірш (чотири рядки). Схема римування АВАВ. Кожен рядок написаний пентаметром ямба.

Схема римування — це навмисна схема поета з рядків, які римуються з іншими рядками у вірші чи строфі. У сонетах Шекспіра існує навмисна схема римування, яку необхідно використовувати: ABAB, CDCD, EFEF, GG.

Елегійний двовірш складається з один віршований рядок у дактилічному гекзаметрі, за яким іде рядок у дактилічному пентаметрі.

елегійна строфа, в поезії, чотиривірш ямбічного пентаметра з чергуванням римованих рядків. Хоча давнішим і більш загальним терміном для цього є героїчна строфа, ця форма стала асоціюватися саме з елегійною поезією, коли Томас Ґрей використав її до досконалості в «Елегії, написаній на подвір’ї сільської церкви» (1751).

Схема рими ABAB означає це на кожні чотири рядки перший і третій рядки будуть римуватися один з одним, а другий і четвертий рядки також будуть римуватися один з одним.