Яка схожість спор у фунарії?

Спори фунарії проростають і дає ювенільну ниткоподібну стадію, яка називається протонема

протонема

Протонема (множина: protonemata) є ниткоподібний ланцюг клітин, який утворює саму ранню стадію розвитку гаметофіту (гаплоїдну фазу) у життєвому циклі мохів.

https://en.wikipedia.org › wiki › Протонема

які можуть розмножуватися вегетативним шляхом. Протонема складається з двох гілок – ризоїдної (незеленої) і хлоронемної (зеленої). Останній несе бруньку, з якої розвиваються дорослі рослини.

У моху (Funaria) поширенню спор сприяє гігроскопічні виливаючі рухи перистоміальних зубів (подовження та вкорочення перистоміальних зубів). Внутрішня перистома діє як сито, яке дозволяє виходити лише кільком спорам одночасно.

СТАДІЇ ПРОРОСТІВ 1A і B відповідно), а потім до вегетативної клітини можна досить умовно розділити на чотири основні стадії: активація, стадії I і II проростання, остання залежить від гідролізу кори головного мозку, а потім остання стадія, де повністю гідратована проросла спора відновлює метаболізм і переростає.

Анотація. Проростання спор, як визначено як ті події, які призводять до втрати властивостей спори, це по суті біофізичний процес. Це відбувається без будь-якої потреби в новому макромолекулярному синтезі, тому необхідний апарат уже присутній у зрілій сплячій спорі.

Спори фунарії мають діаметр 12 – 20 мкм і представляють собою перша клітина гаметофітного покоління. Стінка спори складається з двох шарів: зовнішнього гладкого екзоспорію коричневого кольору та внутрішнього безбарвного ендоспорію. Цитоплазма спори багата масляними кульками і хлоропластами.

Спори фунарії проростають і дає ювенільну ниткоподібну стадію, звану протонемою, яка може розмножуватися вегетативним шляхом. Протонема складається з двох гілок – ризоїдної (незеленої) і хлоронемної (зеленої). Останній несе бруньку, з якої розвиваються дорослі рослини.