Яка залежність між когезією та кутом внутрішнього тертя?

… також очевидно, що в згуртованість

згуртованість

Згуртованість є компонент міцності породи або ґрунту на зсув, який не залежить від тертя між частинками. У ґрунтах справжня когезія спричинена наступним: Електростатичні сили в жорстких надконсолідованих глинах (які можуть бути втрачені через вивітрювання) Цементування Fe2О3, Ca CO3, Na Cl та ін.

https://en.wikipedia.org › wiki › Когезія_(геологія)

зменшується зі збільшенням кута внутрішнього тертя в досліджуваному ґрунті (рис. 5). Когезія вища в когезійному ґрунті, тоді як вона нижча або прагне до нуля в зернистому або некогезійному ґрунті. …

Відомо, що зчеплення та кут тертя пов’язані між собою загальним чином, таким чином матеріали з низькими кутами тертя, як правило, мають високу когезію, а матеріали з низькою когезією мають високі кути тертя.

У механіці ґрунту когезія відноситься до міцності на зсув при нульовій нормальній напрузі або перетині оболонки руйнування матеріалу з віссю напруги зсуву в просторі напруги зсуву-нормального напруження, тоді як кут внутрішнього тертя (кут тертя) є мірою здатності одиниця породи або ґрунту, щоб витримати зсув …

Кут, утворений результуючою нормальної реакції і граничного тертя з нормальною реакцією, називається кутом тертя. Коефіцієнт статичного тертя дорівнює тангенсу кута тертя.

Нарешті визначали когезію та кут внутрішнього тертя між 2,94 і 12,34 МПа (0,43 і 1,79 ksi) і 29,8 і 41,7 градусів, відповідно.

Помножити тангенс у степені 2 45 плюс 5 поділити на 2 плюс 2 помножити на когезію помножити на тангенс 45 градусів плюс кут тертя поділити на 2. І ми зробимо те саме для другого тесту.