Яке найефективніше лікування хімічного опіку – негайно?

Перша допомога при хімічних опіках Якщо хімікат потрапив на шкіру, негайно змийте великою кількістю води. Продовжуйте наносити воду щонайменше на 20 хвилин. Продовжуйте мити навіть після того, як хімікат видалено. Це допомагає зменшити пошкодження ваших тканин.

Лікування

  • Захистіть обпечену людину від подальших пошкоджень. Видаліть сухі хімікати. …
  • Зніміть забруднений одяг або прикраси та змийте хімічні речовини протягом принаймні 20 хвилин під душем, якщо він доступний. Захищайте очі від хімічних речовин.
  • Прикрийте опік. Нещільно накрийте це місце марлею або чистою тканиною.
  • Змийте ще раз, якщо потрібно.

Негайно занурте місце опіку в прохолодну водопровідну воду або прикладіть холодні вологі компреси. Робіть це приблизно 10 хвилин або поки біль не вщухне. Застосовуйте вазелін два-три рази на день. Не наносьте на опік мазі, зубну пасту або масло, оскільки вони можуть викликати інфекцію.

Перша допомога при кислотному або хімічному опіку Обережно зніміть будь-який одяг, на якому є хімічна речовина, якщо це можливо. Обережно видаліть сухі хімікати зі шкіри. Помістіть уражену ділянку під прохолодну або теплу проточну воду або полийте її великою кількістю води приблизно на 1 годину.

Потримайте місце під прохолодною — не холодною — проточною водою приблизно на 10 хвилин. Якщо це неможливо або якщо опік на обличчі, прикладіть прохолодну вологу тканину, доки біль не зменшиться. При опіку рота гарячою їжею або напоєм покладіть у рот шматок льоду на кілька хвилин.

Для серйозних опіків, після першої допомоги та після того, як медичний працівник огляне ваші опіки, лікування може включати одну або кілька з наступних дій: ліки, перев'язки, терапія та хірургія. Цілі лікування полягають у контролі болю, видаленні мертвих тканин, запобіганні інфекції, зниженні ризику утворення рубців і відновленні функції.