Яке пиво є найстарішим у світі?

Пивоварня Weihenstephan (Bayerische Staatsbrauerei Weihenstephan) у Німеччині є найстарішою у світі пивоварнею. Він виробляє пиво з 1040 року, але смак легендарного пива, мабуть, ближчий, ніж ви думаєте. 20 грудня 2022 р.

Найдавніші чіткі докази хімічного складу пива, виготовленого з ячменю, датуються бл 3500–3100 роки до нашої ери, з місця Годін Тепе в горах Загрос на заході Ірану. Можливо, але не доведено, що воно датується ще більшою давниною – приблизно 10 000 років до нашої ери, коли вперше почали вирощувати зернові.

Grolsch було розпочато в 1615 році. А Smithwick's налив свій перший ірландський ель у 1710 році. Але одним із найстаріших є Стелла Артуа, яка датується аж 1366 роком. Компанія спочатку називалася Den Hoorn Brewery і була відома якісним смаком і високими стандартами пивоваріння.

Було виявлено найстаріше у світі «сучасне пиво». 133 роки тому – і його ще можна пити. Пивовари заводу Carlsberg у Копенгагені розчищали свій підвал, коли знайшли невідкриту пляшку, запечатану в 1883 році.

Таким чином Пивоварня монастиря Вайенштефан – після майже тисячі років – все ще стоїть на пагорбі Вайенштефан, пишаючись своєю якістю та своїми традиціями та усвідомлюючи свою позицію як найстарішої існуючої пивоварні у світі.

Пивоварня Weihenstephan можна простежити його коріння в абатстві до 768 року, оскільки в документі того року йдеться про сад хмелю в цьому районі, який сплачував десятину монастирю. Ліцензію на пивоварню було видано містом Фрайзінг у 1040 році, і це дата заснування сучасної пивоварні.