Яке послання Мері Волстонкрафт?
Волстонкрафт найбільше відома своєю книгою «Захист прав жінки» (1792), в якій вона стверджує, що Жінки від природи не є нижчими за чоловіків, але здається лише тому, що їм бракує освіти. Вона припускає, що і до чоловіків, і до жінок слід ставитися як до раціональних істот, і уявляє суспільний порядок, заснований на розумі.
Для того, щоб зробити внесок на тому ж рівні, що й чоловіки, Волстонкрафт заявив: жінки повинні бути освіченими нарівні з чоловіками. Якби жінки не мали такої можливості, соціальний та інтелектуальний прогрес зупинився б.
Її життя та погляди відображали більш освічені погляди її віку, і вона мала оптимістичну віру в можливість того, що суспільство можна покращити шляхом саморозвитку та самоосвіти. Вона також твердо переконана, що ми повинні думати і жити своїм життям незалежно, не покладаючись на верховну істоту.
Основою літературної кар’єри Мері Волстонкрафт було уявлення про соціальний і політичний порядок, у якому до жінок ставилися б як до раціональних, автономних істот, здатних до незалежності та чесноти.
Вихована жорстоким батьком, Мері Волстонкрафт покинула дім і присвятила себе письменницькому життю. Працюючи перекладачем у Джозефа Джонсона, видавця радикальних текстів, вона опублікувала свою найвідомішу працю «Захист прав жінки». Вона померла через 10 днів після народження другої дочки Мері.
Ціллю Волстонкрафта, цитуючи теорію Руссо, є щоб спростувати його теорію. Додамо, що в «Відстою прав жінки: обмеження на політичні та моральні теми» Волстонкрафт відповідає тим теоретикам освіти та політики XVIII століття, які не вірили, що жінки повинні мати освіту.