Яке використання G-CSF при AML?
Лабораторні дані свідчать про те, що G-CSF стимулює проліферацію примітивних лейкозних клітин у пацієнтів з ГМЛ [22, 23] та пригнічує апоптоз клітин за допомогою сигнального шляху CXCR4/SDF-1α [23], що призводить до несприятливого впливу на швидкість ремісії та частоту рецидивів ГМЛ. 6 червня 2023 р.
Гранулоцитарний колонієстимулюючий фактор (G-CSF) – це цитокін, який стимулює вироблення і дозрівання нейтрофілів. Стандартна схема лікування пацієнтів із нещодавно діагностованою гострою мієлоїдною лейкемією (ГМЛ) складається з індукційної хіміотерапії, що складається з антрацикліну та цитарабіну, що називається схемою 7 + 3.
Недавні дослідження гранулоцитарного колонієстимулюючого фактора (G-CSF) у лікуванні мієлоїдної лейкемії в Японії показали, що: 1) G-CSF значно прискорює відновлення нейтрофілів після інтенсивної хіміотерапії або трансплантації кісткового мозку (BMT); 2) G-CSF зменшує кількість фебрильних днів і частоту…
Г-КСФ стимулює кістковий мозок виробляти більше клітин крові та збільшує кількість деяких типів лейкоцитів у крові. Його можна використовувати під час або після хіміотерапії. Його також можна використовувати до та після трансплантації стовбурових клітин. G-CSF виробляється природним шляхом в організмі, але його також можна виробляти як ліки.
G-CSF використовується у пацієнтів з певними видами раку та нейтропенією, спричиненою деякими видами хіміотерапії, а також у пацієнтів із тяжкою хронічною нейтропенією, яка не спричинена лікуванням раку. Його також використовують перед трансплантацією аутологічних стовбурових клітин. Г-КСФ допомагає кістковому мозку виробляти більше лейкоцитів.
Використання G-CSF може стимулювати проліферацію більшої кількості клітин AML та пригнічувати апоптоз клітин AML. Таким чином, у пацієнтів з AML G-CSF слід застосовувати з обережністю, особливо у пацієнтів з високим рівнем лейкоцитів.