Які частоти світла є найбільш фотосинтетично активними?
Оптимальним фотосинтетично активним випромінюванням є смуга від 400-700 нм, який охоплює спектр видимого світла. Видиме світло — це єдина смуга світла в спектрі, яка вважається фотосинтетично активною.
Спеціальні пігменти в хлоропластах рослинних клітин поглинають енергію певних довжин хвиль світла, викликаючи молекулярну ланцюгову реакцію, відому як світлозалежні реакції фотосинтезу. Найкращі довжини хвиль видимого світла для фотосинтезу належать до синій діапазон (425–450 нм) і червоний діапазон (600–700 нм).
Максимальний фотосинтез відбувається в червоне і синє світло видимого спектра, а мінімальний фотосинтез відбувається в зеленому світлі. Найефективнішою довжиною хвилі світла для фотосинтезу є червоне світло, оскільки максимальне поглинання хлорофілом а відбувається саме в червоному світлі.
(і) Червоне світло, що падає в діапазоні довжин хвиль 660-760 нм є найбільш ефективним для фотосинтезу. (ii) Зелене світло, що падає в діапазоні довжин хвиль 500-580 нм, є найменш ефективним для фотосинтезу.
Фотосинтетична активність світла залежить від довжини хвилі. Виходячи з роботи МакКрі (McCree, 1971, 1972), фотосинтетично активне випромінювання зазвичай визначається як світло з діапазоном довжин хвиль від 400-700 нм.
Спектр синього світла (400–500 нм) Спектр синього світла значною мірою відповідає за підвищення якості рослин – особливо листяних культур. Це сприяє відкриттю устьиків, що дозволяє більшій кількості CO2 проникати в листя. Синє світло забезпечує максимальне поглинання пігменту хлорофілу, необхідного для фотосинтезу.