Які елементи входять до складу абіотичного компонента середовища?

Екосистема – це складна система, що складається з організмів, які живуть у певному середовищі. Тварини і рослини складають біотичні компоненти

біотичні компоненти

Абіотичні фактори – це i компоненти екосистеми, які не мають життя (від грецького bios, тобто життя, з префіксом а-, без). Таким чином, це навколишнє середовище, крім тварин і рослин (біотичних компонентів): світло, земля (ґрунт і надра), гірські породи, вода, повітря, всі кліматичні фактори тощо.

https://it.wikipedia.org › wiki › Екологічні_фактори

екосистеми, а надра, повітря і вода, світло, температура, клімат, опадиі т.д. вони є частиною абіотичного компонента.

THE абіотичними факторами є компоненти екосистеми які не мають життя (від грец. bios — життя, з префіксом а-, без). Отже, це навколишнє середовище, крім тварин і рослин (компоненти біотики): світло, земля (грунт і надра), гірські породи, вода, повітря, все фактори клімат тощо

Абіотичні фактори можуть бути хімічними і фізичними. Наприклад, сонячна енергія, температура і тип субстрату, на якому живе організм, є фізичними факторами. Натомість це хімічні фактори вода, кисень і склад ґрунту.

Компонент це абіотично складається з неживих елементів і органічних компонентів І неорганічні І за кліматичними факторами. Біотична складова І складається з тваринних організмів І рослини, які можна розглядати як такі, що належать до трьох різних категорій: первинні виробники, споживачі та розкладачі.

Отже, середовище складається з абіотичні елементи (світло, повітря, вода, ґрунт та ін.) і біотичними елементами (інші живі істоти та їхні стосунки) між якими існують безперервні потоки речовини та енергії в одному та іншому напрямку.

Абіотичні ресурси є неживі ресурси, які не можуть самостійно відновлюватися. Вони включають викопне паливо, метали та мінерали. Тому їх часто називають невідновлюваними ресурсами (UNEP 2010b).