Які є приклади наноструктур?

Визначається наноструктура коли принаймні один вимір системи менше ніж 100 нм, і такі структури, як було виявлено, впливають на хімічні та фізичні властивості сипучого матеріалу [1].

Приклади включають наночастинки, види, інкапсульовані в мезопористих вузлах, і масивні кристали з внутрішнім нанорозмірним порядком. Потужні методи, які ми маємо для розв’язання атомної структури об’ємних кристалів, для таких матеріалів неспроможні.

Наноструктури зазвичай відносяться до системи матеріалів, які знаходяться в діапазоні від 1 до 100 нанометрів. У наноструктурі електрони зазвичай обмежені в одному з вимірів, тоді як в інших вимірах вони можуть вільно рухатися в усіх напрямках.

Деякі з багатьох прикладів включають нанокристали, які складаються з квантової точки, оточеної напівпровідниковими матеріалами, нанорозмірне срібло, дендримери, які є неодноразово розгалуженими молекулами, і фулерени, які є молекулами вуглецю у формі порожнистої сфери, еліпсоїда. або трубка.

Наноструктурні матеріали – це ті матеріали, розмірність яких знаходиться в діапазоні нанометрів. Наноструктурні матеріали в основному розглядаються у формі шаруватих (ламелярних) плівок, атомних кластерів, дротяних структур, ми виділяємо такі наноструктури, як нанотрубки, нанофібрили, нанодроти, сферичні везикулиі т.д.