Які місця фосфорилювання білка?
Механізм фосфорилювання. Хоча фосфорилювання є поширеною посттрансляційною модифікацією (PTM) для регуляції функції білка, воно відбувається лише при бічні ланцюги трьох амінокислот,
і тирозин в еукаріотичних клітинах.
2.1 Фосфорилювання. Фосфорилювання білків відбувається при амінокислотні залишки серину, треоніну, тирозину та гістидину (Fuhs and Hunter, 2017; Fuhs et al., 2015).
мітохондрії Відбувається фосфорилювання на субстратному рівні в цитоплазмі клітин (гліколіз) і в мітохондріях (цикл Кребса).');})();(функція(){window.jsl.dh('h33tZrDKIfbhp84P7ozngQo__43','
Фосфорилювання гістонів відбувається на серині (S), тирозині (Y) і треоніні (T), причому виявлено переважну більшість сайтів фосфорилювання гістонів в межах N-кінцевих хвостів і лише дуже кілька прикладів, таких як H3Y41, знаходяться в ядрі гістону [63,65].
Фосфорилювання білка означає процес перенесення фосфатної групи аденозинтрифосфату (АТФ) до амінокислотних залишків (серин, треонін, тирозин) білка-субстрату, що каталізується протеїнкіназою, або зв’язування з гуанозинтрифосфатом (ГТФ) під дією сигнал.
Фосфорилювання залишки серину представляє 95% сайтів фосфорилювання протеїнкінази, тоді як лише 4% припадає на залишки треоніну та менше 1% на тирозини.