Які органічні реакції каталізує паладій?

А каталітичний цикл

каталітичний цикл

прекаталізатор (множина прекаталізаторів) (хімія) Будь-яка сполука, яка перетворюється на каталізатор під час каталізованої реакції.

https://en.wiktionary.org › wiki › precatalyst

для опосередкованого паладію Чорт реакція сполучення

реакція сполучення

В органічній хімії реакція сполучення – це тип реакції, під час якої дві молекули реагентів з’єднані між собою. Для таких реакцій часто потрібна допомога металевого каталізатора.

https://en.wikipedia.org › wiki › Coupling_reaction

. Металоорганічні комплекси відіграють ключову роль у кількох успішних реакціях гомогенного каталізу, таких як гідроформілювання та C–C реакції перехресного сполучення

реакції перехресного сполучення

В органічній хімії це реакція перехресного сполучення реакція, при якій з’єднуються два різні фрагменти. Перехресні зв’язки є підгрупою більш загальних реакцій сполучення. Часто реакції перехресного сполучення потребують металевих каталізаторів.

https://en.wikipedia.org › wiki › Cross-coupling_reaction

.

Загалом каталізатори на основі паладію беруть участь у різноманітних органічних реакціях, таких як алкілування, арилування, циклізація, гідрування, окислення, ізомеризація, крос-сполучення, каскад, радикальні реакціїі т.д.

Велика кількість реакцій утворення вуглецевих зв’язків в органічній хімії сприяють каталізатори з'єднання паладію. Наприклад: реакція Heck. Муфта Suzuki.

Як правило, реакційна здатність паладієорганічних комплексів нижча порівняно з нікельорганічними комплексами. однак, вони мають вищу хімічну стійкість до окислення, що робить їх простими у використанні. Тому комплекси паладію найчастіше використовують для реакцій перехресного сполучення.

Реакції карбонілювання, каталізовані паладієм зазвичай передбачає з'єднання відповідного органічного галогеніду (або псевдогалогеніду) і нуклеофіла в присутності CO. 80 Фіорані, Г.; Пероса, А.; Селва, М.; Green Chem.

Реакції, каталізовані паладієм найпоширеніші реакції перехресного сполучення, що каталізуються перехідними металами. Їх важливість була визнана Нобелівською премією 2010 року Річарду Хеку, Ейчі Негіші та Акірі Сузукі.