Які проблеми викликає метан?

Метан є основним джерелом формування приземний озон

приземний озон

Приземний озон (O3), також відомий як приземний озон і тропосферний озон, є залишковим газом у тропосфері (найнижчий рівень атмосфери Землі) із середньою концентрацією 20–30 частин на мільярд за об’ємом (ppbv), з близько 100 ppbv в забруднених районах.

https://en.wikipedia.org › wiki › Приземний_озон

, небезпечний забруднювач повітря та парниковий газ, вплив якого щороку спричиняє 1 мільйон передчасних смертей. Метан також є потужним парниковим газом. Протягом 20 років він у 80 разів сильніше нагріває, ніж вуглекислий газ. 20 серпня 2021 р.

Потужний вплив метану на потепління клімату означає, що навіть невеликі кількості мають величезний вплив на клімат, навколишнє середовище та здоров’я людини. Метан не тільки має ефект зігрівання, він також діє як прекурсор токсичного забруднювача повітря тропосферного озону..

Метан є небезпека вибуху в закритих приміщеннях. Зріджений метан плаває на воді і кипить. Хмара пари, що утворюється, є ЗАЙМИСТИМ. ПРИ ПОЖЕЖІ ВИДЕЛЯЮТЬСЯ ОТРУЙНІ ГАЗИ.

Фактично, викиди метану спричиняють приблизно одну третину чистого потепління на сьогоднішній день. Метан також сприяє приземний озон, який є небезпечним забруднювачем повітря, причиною півмільйона передчасних смертей на рік у всьому світі, і навіть пригнічує ріст сільськогосподарських культур і рослинності.

Однією з головних екологічних проблем, пов’язаних із природним газом, є витоки метану. Метан є потужним парниковим газом, і його виділення під час виробництва та розподілу природного газу може сприяти зміні клімату. Удосконалення у відстеженні та виявленні витоків допомагають зменшити вплив цієї проблеми.

Завдяки своїй структурі метан затримує більше тепла в атмосфері на одну молекулу, ніж вуглекислий газ (CO2), тому У 80 разів шкідливіший за CO2 протягом 20 років після його викиду. Скорочення викидів метану на 45 відсотків до 2030 року може допомогти нам досягти мети Паризької угоди щодо обмеження глобального потепління до 1,5°C.