Які райони Уттаракханд схильні до розривів хмар?
Останнім часом екстремальні опади, оскільки зриви хмар є домінуючим явищем, викликають широкомасштабні масові переміщення та раптові повені в Гімалайському регіоні. Хмарний зрив є природним і поширеним явищем у Гімалаях, особливо в Регіон Гарвал і Кумаон Уттаракханд.
Оскільки райони с Рудрапраяг, Уттаркаші, Чамолі та Піторагарх лежать у басейнах річок Мандакіні, Алакананда та Бхаґіратхі, вони стають свідками частих раптових повеней і зсувів (GoU, 2014) і найбільше постраждали від повені в Уттаркханді 2013 року (Rautela, 2018; GoU, 2014; Mishra, 2015; Joshi та ін., …
Серед місць, які найбільше постраждали від повені Джошімат, Ріні, національний парк Нанда Деві, гідроелектростанція Тапован Вішнугад і Шрідхар. В результаті катастрофи понад 200 людей загинули або зникли безвісти.
Відомо, що на північних схилах бувають лавини взимку, тоді як на південних схилах вони зазвичай трапляються навесні. Нещодавно у високих частинах штату спостерігалося багато лавин Льодовик Гомукх, Хемкунт Сахіб, Гастолі та траса Калінді–Бадрінатх.
Правильна відповідь – чотири. Штат Уттаракханд входить до зони IV і V зони землетрусів Індії. Райони Піторагарх, Багешвар, Чамолі та Рудрапраяг разом з деякими районами Алмора, Чампават, Техрі, Уттаркаші та Паурі потрапляє в зону V, а решта площі потрапляє в зону IV.
Геологічні фактори також сприяють уразливості Дехрадуна до раптових повеней. Регіон Дехрадун, будучи частиною передгір'я Гімалаїв, чутливий до раптових повеней через свої геологічні характеристики.