Якими були стосунки Варфоломія з Ісусом?

Св. Варфоломія

Св. Варфоломія

Варфоломій був один із дванадцяти апостолів Ісуса згідно з Новим Завітом. Більшість вчених сьогодні ідентифікують Варфоломія як Нафанаїла, який з’являється в Євангелії від Івана (1:45–51; пор. 21:2).

https://en.wikipedia.org › wiki › Апостол_Варфоломій

був один із 12 апостолів Ісуса. Вчені вважають, що він був людиною Кана Галілейська

Кана Галілейська

Серед християн та інших дослідників Нового Завіту Кана найбільш відома як місце, де, згідно з Четвертим Євангелієм, Ісус здійснив «перше зі своїх знамень», своє перше публічне чудо, перетворення великої кількості води на вино на весільному бенкеті (Івана 2, Івана 2:1–11), коли вино, надане …

https://en.wikipedia.org › wiki › Кана

, і що Ісус зробив йому комплімент, сказавши: «Ось справжній ізраїльтянин. Немає в ньому дволикості». вул.

Коли Ісус побачив Варфоломія, він похвалив його, сказавши це він бачив, що в його серці нема нечесності. Варфоломій відразу почав вірити в Ісуса. Ісус сказав Варфоломію, що він побачить великі речі завдяки своїй вірі. Слова Ісуса справдилися.

Церковна історія Євсевія Кесарійського (5:10) говорить, що після Вознесіння Варфоломій відправився в місіонерську подорож до Індії, де залишив примірник Євангелія від Матвія. Традиція розповідає, що він служив місіонером у Месопотамії та Парфії, а також Лікаонії та Ефіопії в інших звітах.

Традиційно Варфоломій також служив місіонером в Ефіопії, Месопотамії, Парфії (на території сучасного Ірану), Лікаонії (на території сучасної Туреччини) та Вірменії. Кажуть, що апостол прийняв мученицьку смерть шляхом здирання шкіри та обезголовлення за наказом вірменського царя Астіага. Його мощі нібито перенесли до церкви св.

Натанаїл, також відомий як Нафанаїл з Кани був учнем Ісуса, згадується лише в 1 і 21 розділах Євангелія від Івана. Його зазвичай сприймають як ту саму людину, що й Варфоломій.

Шкіра посилається на його мученицьку смерть: Святий Варфоломій був здертий живцем і обезголовлений під час євангельської місії на Схід.