Який діапазон частот використовується для супутникового зв'язку?
C-діапазон (4–8 ГГц) В основному використовується для супутникового зв’язку, для постійних мереж супутникового телебачення або необроблених супутникових каналів.
Обробляючи сигнали, отримані від супутників, GPS-приймач може визначити власне положення з похибкою менше 10 м. Усі супутники GPS транслюють принаймні дві несучі частоти: L1 на частоті 1575,42 МГц і L2 на частоті 1227,6 МГц (новіші супутники також транслюють на L5 на частоті 1176 МГц).
Сигнал низхідної лінії приймає супутникова антена. У блоку у центрі антенни, що називається малошумним блочним понижуючим перетворювачем (LNB), кожен блок частот перетворюється на діапазон ПЧ 950–2150 МГц двома гетеродинами фіксованої частоти на 9,75 і 10,6 ГГц.
C-діапазон охоплює від 3,7 до 8 ГГц, однак діапазон частот для супутникового телебачення становить від від 3,7 до 4,2 ГГц. Діапазон C, який використовується здебільшого для комерційних супутникових телевізійних передач, стає все менш доступним для житлових будинків. Діапазон К – діапазон частот від 18 до 27 ГГц. Ка-діапазон — найновіший діапазон супутникового мовлення.
Найпоширеніші діапазони частот, які використовуються супутниками зв’язку GEO:
- Діапазони Ku- та Ka (10–31 ГГц): діапазони зазвичай використовуються для телевізійного мовлення, мереж VSAT, морських і авіаційних послуг. …
- C-діапазон (4 – 6 ГГц): …
- L-діапазон (1,5 – 1,6 ГГц): …
- X-діапазон (8 – 12 МГц):
Супутниковий зв'язок здійснюється в широкому діапазоні частот. Для малих супутників розглядаються типові діапазони UHF, S, X і Ka. Найбільш зрілі діапазони, які використовуються для зв'язку CubeSat, це частоти VHF і UHF.