Який генетичний матеріал гепатиту С?

Вірус гепатиту А є ентеральним пікорнавірусом. Його геном є одноланцюгова молекула РНК позитивної полярності 7478 основ. Ця послідовність кодує поліпротеїн, який обробляється для утворення вірусних білків VP-1, VP-2, VP-3 та інших.

Вірус гепатиту С (ВГС) — одноланцюговий вірус з оболонкою, що містить РНК з розміром віріону 30-60 нм, що належить до родини Flaviviridae, що викликає хронічний гепатит, цироз печінки та гепатоцелюлярну карциному.

Родина Hepadnaviridae визначається його ікосаедричний нуклеокапсид, що охоплює частково дволанцюговий, розслаблений геном кільцевої ДНК (rcDNA), зворотна транскриптаза/полімераза вірусної ДНК (RT/POL) і білки, отримані з клітин-господарів.

ВГС має одноланцюговий позитивний геном РНК і відображає a висока генетична різноманітність. Це розмаїття є наслідком дефектів репараційної активності РНК-залежної РНК-полімерази (що призводить до нуклеотидних замін) і відсутності 5'-3' екзонуклеазної активності (відсутність виправлення помилок) [1].

Вірус гепатиту А (HAV), класифікований як гепатовірус, є невеликим, симетричним без оболонки РНК вірус який має багато характеристик сімейства пікорнавірусів і є причиною інфекційного або епідемічного гепатиту, що передається фекально-оральним шляхом.